Tytułem wstępu

No to BUM!!! Dzisiaj zaczynamy szóstą edycję FONOMO. Dużo dobrego przed nami. Ale za nim zaczniemy to jeszcze kilka słów wstępu: 

ZOBACZ MUZYKĘ. POSŁUCHAJ FILMU. 

 

To myśl przewodnia – idiom określający tegoroczną edycję Festiwalu. Przesłanie, które zawiera, towarzyszy nam tak naprawdę od samego początku, jednak dopiero w tym roku udało nam się je wyartykułować i zamknąć w krótkim haśle. 

 

Oprócz tego, że jak co roku chcemy sprowokować Was do wyjścia, spotkania, rozmowy i refleksji, pragniemy zachęcić do nowego spojrzenia na muzykę oraz wsłuchania się w przekaz płynący z filmów. Mamy nadzieję, że pomożemy odkryć nowe tropy oraz zbliżyć się do prawdy na temat wzajemnych interakcji dźwięku i obrazu. 

 

Organizacja Fonomo jest dla nas sporym wyzwaniem, ale i cenną lekcją. Każdego roku staramy się odrobić ją najlepiej jak potrafimy, by zaskakiwać i budzić ważne pytania. Zależy nam, abyście znaleźli odwagę weryfikowania przyzwyczajeń oraz potrafili otworzyć się na nowe doznania. To przecież dzięki nim stajemy się mądrzejsi i bogatsi o doświadczenia. 

 

Tegoroczna edycja oprócz projekcji filmowych i koncertów w Miejskim Centrum Kultury, poszerzona została o działania performatywne, które swoim charakterem pasują bardziej do galerii niż tradycyjnej sali koncertowej. Dlatego w tym roku poszerzyliśmy współpracę z Galerią Miejską BWA, gdzie ulokowaliśmy część festiwalowych wydarzeń. Mamy nadzieję, że również takie propozycje spotkają się z Waszym zainteresowaniem, a tego typu akcje wpiszą się na stałe w repertuar kolejnych edycji Fonomo. 

 

W haśle Festiwalu zawarta jest obietnica, którą staramy się spełnić na różne ciekawe sposoby. Przekonajmy się wspólnie jakie nowe formy wynikają z symbiozy muzyki i filmu, jak kształtują naszą wrażliwość i jaki mają wpływ na nasz rozwój, osobiste wybory, a nawet całe życie. 

 

Życzymy Wam i sobie niezapomnianych doznań i nowych, cennych doświadczeń.