PROLOG

Pytają Państwo czy w tym roku będzie Prolog. No jakże mogłoby nie być. Będą warsztaty landartowe, koncert, spotkanie, spacer, rzeka, wycieczka. Jedźmy tam razem.
Tematem tegorocznego spotkania jest „Cumowanie".

W ramach Prologu odbędą się warsztaty landartowe z Mirosławem Maszlanko, koncert solowy Wojciecha Kotwickiego oraz spotkanie z artystami w W788.

???? 9.00 - 14.00 działania landartowe z Mirosławem Maszlanko (tylko osoby zgłoszone na warsztaty)
????? 15.00 - prezentacja efektów warsztatów
?? 16.00 - spotkanie z Mirosławem Maszlanko oraz Wojtkiem Kotwickim
???? 17.00 - Wojciech Kotwicki - koncert solo

Aby tradycji stało się zadość, w tym roku również zapraszamy na Prolog Fonomo Music & Film Festival, który i tym razem odbędzie się w Kozielcu. Ci, którzy byli tam z nami w zeszłym roku, wiedzą co to za miejsce i trochę poznali związane z nim sytuacje. Tym, którzy nie byli i nie znają, pokażemy to wyjątkowe miejsce w nowym ujęciu. Kozielec zlokalizowany jest 30 km na północny wschód od Bydgoszczy lub dla przemieszczających się rzeką, na 788 kilometrze Wisły.
Tym razem chcemy zwrócić się właśnie bardziej ku rzece, której energia jest tu bardzo wyczuwalna. Dlatego zaprosiliśmy Mirosława Maszlanko – artystę landartowego, aby poprowadził warsztaty, których efektem będzie „rzeźba” inspirowana rzeką i jej otoczeniem.
Planujemy również koncert solowy Wojciecha Kotwickiego, znanego chociażby z zespołu 3moonboys. Będzie też okazja do bliższego poznania i rozmowy ze wspomnianymi artystami. Spotkanie z nimi odbędzie się w nowo powstałym miejscu W788.

Zachęcamy Was, abyście wybrali się do Kozielca razem z nami i poprzebywali wspólnie z nietuzinkowymi artystami w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Wszystko to już 13 października 2019.

- - - -

????‍??? „CUMOWANIE" ????‍???

Land art to najbardziej pierwotne i podstawowe spotkanie sztuki z naturą. Wiąże artystę, widza z pokoleniami, które nie czyniły rozróżnienie między sztuką a sacrum.
Spojrzenie oczyma sztuki na Ziemię ma dziś szczególne wymiar i znaczenie. Coraz powszechniejsza jest świadomość, czym jest dla nas naturalna przestrzeń i jakie skutki przynosi zachłanne pożeranie jej przez człowieka. Absolutyzowanie pojęcia „postępu", w dzisiejszym jego rozumieniu, może zaprowadzić nas do samozagłady.
Land art to szczególny rodzaj aktywności artystycznej. Opowiada obrazami przestrzennymi, między innymi o naszej tożsamości, o nieuświadomionym, głębokim związku człowieka z środowiskiem naturalnym, o porzucaniu życiodajnej więzi ze Światem nie wytworzonym przez nas.

Mirosław Maszlanko

- - -

MIROSŁAW MASZLANKO (PL)

Urodził się w 1963 roku w Jelonkach na Warmii. W latach 1986-1991 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof.Stefana Gierowskiego.v Aneks z rzeźby u prof. Adama Myjaka.
W swojej twórczości artysta używa materiałów naturalnych – trzciny, słomy, wosku (wcześniej kamienia, sznurów skórzanych, konopi). Z tych materiałów powstają efemeryczne, wręcz poetyckie a jednocześnie nowoczesne instalacje artystyczne bardzo związane z miejscem ich tworzenia.

WOJCIECH KOTWICKI (PL)

Wokalista, gitarzysta, współautor muzyki i tekstów grupy 3moonboys. Na co dzień multiinstrumentalista, producent, kompozytor, autor tekstów, grafik, webdesigner, twórca animacji i wideo. Współpracuje z Elżbietą Jabłońską przy projektach: Nieużytki Sztuki, Partytura Na Głosy Zwierzęce, Nowe ??ycie czy Ćwiczenia z zaniechania, realizując ich warstwę dźwiękową, kompozycyjną, a także dokumentując przebieg zdarzeń. Aktualnie pracuje nad wielowymiarowym projektem audio/wizualnym, związanym z obecnym miejscem zamieszkania, znajdującym się na 788km Wisły. Od roku 2004 jest członkiem zespołu 3moonboys, który ma na swoim koncie 8 płyt oraz udział w wielu festiwalach w Polsce i za granicą (OFF Festival, Opener Festival, Camerimage, PiotrkOFF, SlotArt Festival, Planet+ Doc Film Festival, Berlin SEEFA Festival).

- - -

Liczba miejsc na warsztaty i spotkanie jest ograniczona. Chętnych na warsztaty oraz wyjazd prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: info@wetmusic.pl.
Gwarantujemy przejazd z Bydgoszczy do Kozielca oraz powrót.
Udział w warsztatach, spotkaniu oraz przejazd jest bezpłatny.