"Między prasą a internetem, czyli jak dzisiaj pisać o kinie?- warsztaty z krytyki filmowej"

19.10.2012, piątek  godz. 15:00

"Między prasą a internetem, czyli jak dzisiaj pisać o kinie?- warsztaty z krytyki filmowej poprowadzi Łukasz Maciejewski


Warsztaty krytyczno-filmowe to dwugodzinne seminarium skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych filmem, a w szczególności krytyką filmową.
Celem jest zapoznanie młodych ludzi z zawodem krytyka filmowego od strony praktycznej.
Warsztaty będą się skupiać na podstawowych zasadach stosowanych w tworzeniu tekstu krytycznego: kwerenda, poprawność językowa i stylistyczna, ograniczenia objętościowe, dostosowanie stylu do odbiorcy. Obejmować będą pracę nad tekstem, a szczególnie refleksję nad wartościowaniem i oceną. Uczestnicy zostaną zapoznani z dziennikarską retoryką i strukturą wypowiedzi krytycznych.

Łukasz Maciejewski - filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny. Staływspółpracownik kilkunastu czasopism m.in. "Filmu", "Teatru","Notatnika Teatralnego", "Dziennika. Gazety Prawnej", "Polski. GazetyKrakowskiej", "Magazynu Filmowego SFP" oraz portalu "Filmweb".Ekspert telewizji HBO Europe oraz "Polskiego Instytutu SztukiFilmowej", członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych - FIPRESCI, współpracownik TVP Kultura i TVP Polonia. Kurator sekcji filmowej festiwalu "Isola Del Cinema" w Rzymie,moderator, juror i współorganizator kilkuset festiwali i przeglądów.
Autor lub współautor kilkunastu książek.Laureat nagrody "Uskrzydlony" za "wybitne osiągnięcia w dziedzinie krytyki filmowej", oraz "Złotej Róży TEMI 2012" za "najwyższy poziom dziennikarstwa kulturalnego, oraz nową jakość w filmowej krytyce - prasowej i telewizyjnej."

Zapisy na warsztaty przyjmujemy pod adresem: info@wetmusic.pl