aktualności

Ritual Meeting - Akt II

Ritual Meeting to spotkania dotyczące dotyku konkretnych części nas, do których na co dzień nie dajemy sobie dostępu, bądź czasu na doznanie ich obecności, odbywające się w małej społeczności, przekraczając sferę tabu. 

FABUSFERA • Bajkotwór

W ramach projektu FABUSFERA zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na cykl warsztatów plastycznych: Tworzenie Bajki, Magiczna Latarnia, Ilustrowana książeczka. Warsztaty poprowadzą: Karolina Rosińska i Marcin Roszczyniała.

FABUSFERA • Premiery książkowe

Kolejną odsłoną projektu FABUSFERA będzie premiera książki Michała Rusinka Kefir w Kairze. Rymowany przewodnik po miastach świata. Premiera połączona jest z warsztatami dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z tworzenia rymowanek.

Spotkanie z Krystyną Mzurówną

Wczoraj, w Księgarni Gratka, w ramach projektu Fabusfera, odbyło się spotkanie z Krystyną Mazurówną. Wyjątkowa osoba i wyjątkowe opowieści.
O kolejnych gościach, na spotkanie z którymi będziemy chcieli Państwa zaprosić, będziemy informowali niebawem.

FABUSFERA • Krystyna Mazurówna

FABUSFERA to cykl działań interdyscyplinarnych w autorskich księgarniach stacjonarnych w Bydgoszczy. Pierwszym zaproszonym gościem będzie Krystyna Mazurówna.

P e r f o r m a n c e X

P e r f o r m a n c e X to cztery dni artystycznych eksperymentów dedykowanych Muzeum Fortepianów w Ostromecku.

OdCienie głosu i pieśń wielogłosowa Gruzji

W ramach nowego projektu fundacji pod nazwą Projektor głosu, mamy okazję zaprosić Państwa na warsztaty artystyczno-głosowe oraz otwarty pokaz powarsztatowy prowadzone przez Olgę Lidię Kozłowską. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20 i 21 lipca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy.

Sztuka obecności z Sylwią Hanff

Druga odsłona bydgoskiego projektu SZTUKI OBECNOŚCI to propozycja z udziałem pionierki i najbardziej rozpoznawalnej tancerki butoh w Polsce - Sylwii Hanff, która po raz pierwszy przyjedzie do Bydgoszczy.

Sztuka Obecności

„Twój głos ma potężną moc harmonii, jest to najwspanialszy masaż dźwiękiem.”

FONOMO 2016

Piąta edycja FONOMO Music & Film Festival odbędzię się w dniach 20 - 22.10.2016, oczywiście w Bydgoszczy. Polecamy i zapraszamy. 

Czytaj więcej >>>>

FONOMO ON TOUR 2016

W tym roku, pierwszy raz w historii FONOMO, planujemy FONOMO ON TOUR. Czyli wybierzemy kilka pozycji programowych z ostatniej edycji festiwalu i przejedziemy się z nimi po Polsce. Pełna lista miast poniżej.

wet music presents: Karpaty Magiczne

Zapraszamy na drugą odsłonę cyklu Wet Music Presents, w ramach którego zagrają Karpaty Magiczne. Koncert odbędzie się 28.11.2015 na Strychu Biblioteki Miejskiej. 

Po koncercie w Synagodze

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się w niędzielę w Synagodze na koncercie Pawła Szamaburskiego oraz Jessiki Kenney i Eyvinda Kanga. Koncert wybitny. Przestrzeń synagogi - idealna. 
Poniżej zdjęcia Jakuba Szymczaka z tego wydarzenia. 

Pieśń tętniąca oddechem - warsztaty

22 i 23 sierpnia zapraszamy na pierwsze warsztaty w ramach cyklu SKOMPONUJ SIEBIE - MISTRZOWSKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE, które poprowadzi amerykańska artystka Jessika Kenney.

wet music presents w Synagodze

W ramach pierwszej odsłony Wet Music Presents zagrają Eyvind Kang, Jessica Kenney i Paweł Szamburski. Koncert odbędzie się 23.08.2015.

Nowa płyta - Maćkowiak i Pleszynski

"A sound of the wooden fish" to nowa płyta Artura Maćkowiaka i Grzegorza Pleszynskiego z gościnnym udziałem Jerzego Mazzolla. 
Dzsiaj premiera. 

Zdjecia z FONOMO

W naszej galerii kilka zdjęć z tegorocznej edycji FONOMO.

Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku

Dzisiaj rusza pierwsza edycja festiwalu Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku. Bardzo ciekawe wydarzenie, któremu kibicujemy i szczerze polecamy.

Zdjęcia i filmy z Duchamperii

Zdjęcia oraz dwa klipy z tegorocznych Duchamperii Experyment. Przypomnijmy, że w ramach cyklu zagrali: M.TAKARA, BAOBA STEREO CLUB oraz WILHELM BRAS.

Nowy Kilof

Właśnie ukazał się najnowszy, już XIII, numer KILOFA. W nim dużo dobrych tekstów i recenzji. Między innymi recenzja najnowszej płyty Grzegorza Pleszyńskiego "Rock & Roll History of Art".

Plakatna Duchamperie 2014

Plakat na tegoroczne Duchamperie, które odbędą się 1 sierpnia, na Dziedzińcu Biblioteki W Bydgoszczy. 

Duchamperie Experyment

Tegoroczna odsłona Duchamperi odbędzie się 01.08.2014. Na Dziedzińcu Biblioteki zagrają: BAOBA STEREO CLUB, M.TAKARA, WILHELM BRAS. 

Mazzoł Jebuk na kasecie

W listopadzie 2013, w ramach projektu Relokacje, na strychu Naszej Ulubionej Biblioteki, odbył się koncert. Efekt tego spotkania okazał się na tyle ciekawy, że duża część muzyki z tego koncertu zastała wydana na kasecie, przez całkiem zacne wydawnictwo Wounded Knife. 


Relokacje: Sytuacja w krajobrazie

Bezpośredni kontakt z krajobrazem wymaga pewnego wysiłku. Krajobraz dotyczy relacji i bez nas go nie ma. Aby opowiedzieć o różnych sytuacjach zachodzących w naszym krajobrazie, także o potrzebie dezorientacji w przestrzeni, spotkamy się pod samym dachem - na strychu Biblioteki Głównej w Bydgoszczy, w czwartek 14 listopada br.

W pół drogi

Bydgoszcz i Toruń, dwa sąsiadujące ze sobą miasta, z ogromnym potencjałem, bez chęci współpracy. Tak blisko, a dla niektórych tak daleko. Odległość fizyczna powiększa się zwłaszcza w sferze psychicznej, to uboczny efekt przywiązania do miejsca, lęku przed zmianą, przed otwarciem na innego.

Paczka z herstoriami

Długo czekaliśmy na kolekcjonerską serię pocztówek inspirowanych miastem i jego historią, czy też raczej jej historią, bo Bydgoszcz jest rodzaju żeńskiego. Herstorie jako kolekcja pięciuset pocztówek zrodziły się podczas spotkań i splotów w Bydgoszczy z twórcami pochodzącymi stąd, jak i ze Śląska, a nawet z gór. Dziś - 25 października 2013 - mają swoją prapremierę.

Koncert W PÓŁ DROGI

Stanisław Moniuszko, Aleksander Tansman oraz Michael Nyman - utwory tych kompozytorów usłyszymy 3 listopada 2013 na koncercie 'W pół drogi' - między Bydgoszczą i Toruniem, czyli w Złejwsi Wielkiej.

W pół drogi jest Zławieś Wielka

Szukając możliwości rozwoju wzajemnych relacji dwóch sąsiadujących ze sobą miast - Bydgoszczy i Torunia - proponujemy spotkanie "W pół drogi" w Złejwsi Wielkiej, ulokowanej 25 km od Bydgoszczy w kierunku Torunia lub 21 km od Torunia w kierunku Bydgoszczy.

Artur Maćkowiak - nowa płyta

21.10.2013 premierę będzie miała nowa płyta Artura Maćkowiaka "Before the angels play their trumpets". Oczywiście wydana przez Wet Music Records.

"Legenda Kaspara Hausera" - wywiad z reżyserem

W linku poniżej prezentujemy wywiad z Davidem Manulim, reżyserem filmu "Legenda Kaspara Hausera", który pokażemy podczas Fonomo, 12.10., o godz. 18:00. Wywiad i film bardzo polecamy.


Relokacje: Ruchoma Kolekcja Sztuki

Autobox to system komunikacji wizualnej w autobusach i tramwajach. Wybraliśmy dwustronne gabloty montowane na szybach pojazdów komunikacji miejskiej na terenie naszego kraju, dzięki czemu kolekcje prezentowane są pasażerom wewnątrz autobusów, jak i na przystankach i w całym mieście w trakcie kursowania. Wstęp do naszej mobilnej galerii jest wolny...

Fonomo Orkiestra - warsztaty

W tym roku - przy okazji drugiej edycji FONOMO Music & Film Festival powołujemy do życia wyjątkową orkiestrę, a Ty możesz ją współtworzyć.

Fonomo: "Miłość", reż. Filip Dzierżawski

Jednym z filmów, który pokażemy podczas Fonomo będzie film "Miłość" w reż. Filipa Dzierżawskiego o legendarnym już zespole Miłość. Film opowiada historię tej wyjątkowej grupu w kontekście ich reaktywacji, na zaproszenie OFF Festivalu w 2009r. 
Po filmie spotkanie z Tymonem Tymańskim oraz reżyserem filmu. 

2. Fonomo Music & Film Festival

Miło nam poinformować, że 2. Fonomo Music & Film Festival odbędzie się w dniach 9 - 12.10.2013 w Bydgoszczy. Pełen program poniżej.

Fonomo: Jazz Out

Jazz Out – formacja muzyczna założona przez muzyków związanych z szeroko rozumianą muzyką improwizowaną. Muzyka grupy miała być wypadkową doświadczenia muzyków: kontynuacją stylistyk grup Miłość, Pink Freud, czy Polish Brass Ensemble. Pomimo przemożnej pokusy nagrania debiutanckiego albumu z autorskim materiałem, muzycy postanowili zacząć od zmierzenia się z idiosynkratycznym repertuarem Theloniousa Monka.

Relokacje: Spotkanie z Jadwigą Sawicką

"STOP niedoli STOP niewoli - to źle zapamiętany cytat z „Balu w operze”, Juliana Tuwima. (Ma być: "Precz z niedolą! Precz z niewolą!”). Przypadkiem wysłuchałam radiowej interpretacji "Balu..." i uderzyła mnie energia wynikająca z gniewu na niesprawiedliwość społeczną; ten gniew jest dziwnie aktualny w porównaniu z innymi, historycznymi już detalami. Poza tym, zmieniając perspektywę ze społecznej na bardziej osobistą: rzeczywiście, szczęście daje wolność.
A więc: precz z niedolą!"
Jadwiga Sawicka

Dancing Międzypokoleniowy - relacje

Tegoroczną edycję projektu RELOKACJE rozpoczęliśmy na Placu Kościuszki w Bydgoszczy, organizując Dancing Międzypokoleniowy. W sobotę 3 sierpnia 2013 gościła u nas i zagrała DJ Wika oraz Grzana wraz z DJ Drapskim. Oto krótka relacja z wydarzenia, poniżej zaś nasza fotorelacja.  

GORZYCKI/PATER oraz JACHNA/BUHL - fotorelacja

Nadrabiamy zaległości i prezentujemy kilka zdjęć z koncertów GORZYCKI/ PATER oraz JACHNA/BUHL. Koncerty te odbyły się oczywiście w ramach Duchamperii 2013, w 12-stej Kamienicy w Bydgoszczy. 


Dwa dni z animacją

Deszcz uniemożliwił nam dokończenie pokazu "Animacje z konkursu o nagrodę Czarnego Konia Animacji", dlatego te filmy pokażemy raz jeszcze w najbliższą środę czyli 24 lipca, w 12-stej Kamienicy, ul. Poznańska 12, Bydgoszcz. Pokaz oczywiście w ramach Duchamperii.

Warsztaty śpiewu białego - zmiana daty

Uwaga ZMIANA - trzydniowe warsztaty emisji głosu i śpiewu białego odbędą się w nowym terminie: 30, 31 sierpnia i 1 września, każdego dnia od godz. 17 do 20. Serdecznie zapraszamy.
Pełen program Duchamperii TUTAJ

Relokacje: Dancing międzypokoleniowy

W bramach Relokacji do Bydgoszczy po raz pierwszy zawita Dancing Międzypokoleniowy. Już 3 sierpnia w sobotę bawimy się przy Placu Kościuszki. Tym razem do 74-letniej DJ-ki Wiki dołączy raper i DJ - Grzana. To impreza, na którą wypada przyjść ludziom w każdym wieku!
Wstęp wolny. 

Pełna informacja o wydarzeniu TUTAJ

Seans w innym miejscu

Ze względu na warunki pogodowe dzisiejszy pokaz filmowy "Izraelskie Kino Kobiet" odbędzie się w namiocie na River Side Bar. Startujemy o 21:15. Zapraszamy.

Koncert UL/KR w Bydgoszczy

Poniżej kika zdjęć z koncertu UL/KR, który był pierwszym wydarzeniem w ramach Duchamperii 2013.

Kino letnie Duchamperii

Za tydzień zaczynamy cykl seansów filmowych w ramach Duchamperii.
Poniżej krótko o tym, co będzie się działo:


Program Duchamperii na PopUpMusic.pl

PopUpMusic.pl na swojej stronie zamieścił pełen program tegorocznych Duchamperii wraz z całą serią linków do wywiadów i recenzji płyt wykonawców, którzy zagrają na tegorocznej edycji. 

Duchamperie 2013

Ujawniamy plakat, a zarazam program tegorocznych DUCHAMPERII. Jest nowa, atrakcyjna lokalizacja, ale idea podobna do tej z Muszli Koncertowej - ciekawe propozycje kulturalne na wakacje w mieście.
Już dziś zapraszamy do udziału.

Artur Maćkowiak na trasie w Irlandii

Solowa trasa koncertowa Artura Maćkowiaka w Irlandii promójąca jego ostatnią płytę "Take away":

22.05 Dublin - Centre for Creative Practices
23.05 Sligo - Rafferty's Bar
24.05 Dublin - Sweeneys
25.05 Gorey - Katie Daly's Restaurant
26.05 tba

www.facebook.com/wetmusicrecords
www.soundcloud.com/wetmusic

Koncerty odbywają się przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. 


BAABA na IF YOU SAY SO FESTIVAL

Czas na niespodzianki. Drugiego dnia IF YOU SAY SO FESTIVAL, czyli w piątek - wystąpi zespół BAABA oraz M.Bunio.S i Gabriela Kulka.

IF YOU SAY SO ... FESTIVAL - WARM UP DAY

Podczas pierwszego dnia IF YOU SAY...SO FESTIVAL usłyszymy STARĄ RZEKĘ - solowy projekt Kuby Ziołka oraz tajemniczy zespół z Poznania SELECTED WORKS. 
Wstęp na koncerty tego dnia jest bezpłatny.

Pełen program TUTAJ


Druga edycja IF YOU SAY SO ... FESTIVAL

Druga edycja IF YOU SAY SO ... FESTIVAL odbędzie się w dniach 11 - 13.04.2013. 
Wszystkie koncerty odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. 
O szczegółach programu będziemy informowali sukcesywnie. 


Nasi na Jazz Jantar w Gdańsku

Miło nam poinformować, że w ramach tegorocznego Festiwalu Jazz Jantar, który odbędzie się w Gdańsku, 16.03.2013 wystąpią INNERCITY ENSEMBLE, STARA RZEKA - solowy projekt Kuby Ziołka oraz ARTUR MAĆKOWIAK SOLO. 
Pełen program Festiwalu na stronie: www.klubzak.com.pl

Maćkowiak - płyta + koncerty

Do sprzedaży trafiła już najnowasza płyta Artura Maćkowiaka "Take eway". 
Materiał z tej płyty w najbliższym czasie będzie można usłyszeć na żywo w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Bydgoszczy i Warszawie. 


INNERCITY ENSEMBLE koncertuje

Już niebawem INNERCITY ENSEMBLE będzie można zobaczyć na żywo:
13.10 Bydgoszcz - MCK
14.10 Warszawa - Powiększenie
16.10 Kraków - Unsound Festival, Akademia Muzyczna

Innercity Ensemble - Wet Music Rec.

Miło nam poinformować, że debiutancka płyta INNERCITY ENSEMBLE "KATAHDIN" ukaże się nakładem Wet Music Records. 
Premiera w październiku br. 

Nowy festiwal

Z przyjemnością informujemy o nowym festiwalu organizowanym przez naszą Fundację. 
FONOMO Music & Film Festival odbędzie się w Bydgoszczy, w dniach 19-20 października, w Miejskim Centrum Kultury. 

Na stronie www.wetmusic.pl/fonomo pełen program festiwalu oraz przydatne informacje. 


Po Duchamperiach

Skończyły się Duchamperie. 
Dziękujemy Miastu Bydgoszcz za wsparcie finansowe tego projektu oraz Miejskiemu Centrum Kultury w Bydgoszczy za współorganizację. 

Plakat kolekcjonerski

Z okazji kolejnej wizyty NOMEANSO w Polsce Dawid Ryski przygotował plakat kolekcjonerski. 

Nowy projekt - Relokacje Bydgoszcz

Relokacje Bydgoszcz to inicjatywa artystyczno-społeczna realizowana w wybranych punktach zachodniej części Śródmieścia Bydgoszczy, określanej przez mieszkańców "dzielnicą cudów".

"Hugo i jego wynalazek" w Muszli Koncertowej

W najbliższy czwartek, czyli 16.08.2012, Fundacja Nowa Sztuka Wet Music oraz Miejskie Centrum Kultury i Kino Orzeł zapraszają na film: 
"Hugo i jego wynalazek" reż. Martin Scorsese. Projekcja w Muszli Koncertowej, godz. 21:30. 

Nomeansno - zmiana miejsca w Katowicach

Zmieniła się lokalizacja koncertu Nomeansno w Katowicach. Koncert odbędzie się w Kinoteatrze Rialto. 
Data, czyli 22.09, oraz ceny biletów bez zmian. 

Pełna rozpiska trasy TUTAJ

NoMeansNo - dodatkowy koncert

Na trasie zespołu Nomeansno w Polsce doszedł jeszcze jeden koncert, który odbędzie się w Zgorzelcu 17.09.2012 w Miejskim Domu Kultury.
Plan całej trasy TUTAJ

Kev Fox w Muszli Koncertowej

Do programu Duchamperii dołączamy koncert KEV'A FOX'A, który odbędzie się 27.07.2012 w Muszli Koncertowej w Bydgoszczy.

NoMeansNo - On Tour 2012

NoMeansNo - legendarne trio z Kanady cieszące się wielkim uznaniem wśród miłośników muzyki alternatywnej od niepamiętnych czasów, ponownie zawita do Polski w ramach ich europejskiej trasy koncertowej.

Pełne info o trasie TUTAJ

Artykuł w Gazecie Wyborczej


Gazeta Wyborcza opublikowła dziś naszą odpowiedź na artykuł Pani Joanny Lach "Ciche i skromne wakacje", który ukazał się w bydgoskim dodatku Gazety Wyborczej 29.06.2012. Daje on nie do końca prawdziwy obraz wydarzeń kulturalnych zaplanowanych na lato w Bydgoszczy, dlatego postanowiliśmy się do niego ustosunkować. 
Cały artykuł można też przeczytać TUTAJ

Duchamperie

Przez wakacje - od połowy czerwca do końca sierpnia - zapraszamy do Muszli Koncertowej w Parku im. W. Witosa w Bydgoszczy na cykl koncertów, filmów, warsztatów, spotkań. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyć będzie działalność letniego ogródka.
Pełen program TUTAJ

Polska Wina

Winosfera i Fundacja Nowa Sztuka Wet Music zapraszają na wystawę: ZbyZiel, "POLSKA WINA",
wernisaż 20 kwietnia 2012, godz. 20:00, Winosfera, Gdańska 78
Wystawa czynna do 19 maja

The Reach of Resonance

Zanim spotkamy się z muzyką na IF YOU SAY SO... FESTIVAL, zapraszamy na wyjątkowy film: The Reach of Resonance - to opowieść o czterech muzykach z różnych części świata: Miya Masaoka poprzez muzykę wchodzi w interakcję z owadami i roślinami; Jon Rose za pomocą smyczka do skrzypiec przekształca ogrodzenia w instrumenty muzyczne w strefach konfliktu pomiędzy australijskim buszem a Palestyną...

wernisaż fotografii cyfrowej przy Pomorskiej 11

Uważam, że przypadek to wielka część procesu twórczego. Człowiek obserwuje świat na chybił trafił i wybiera z niego elementy, które postrzega jako wartość estetyczną. Sztuka to raczej wybór końcowego efektu niż całkowita kontrola nad tym procesem. Artysta tworzy strategie, by pobudzić przypadek i w ten sposób uwydatnić przypadkowe elementy procesu twórczego, po których następuje ostatecznie wybór.