aktualności

Fonomo ogłasza dat i pierwszych wykonawców

Na Fonomo Music & Film Festival, Pomorze i Kujawy pragniemy Was zaprosić między 12 a 15 października 2023 r., oczywiście do Bydgoszczy. 

Do tej informacji  dorzucamy zatem pierwszą część artystów, których usłyszycie podczas tegorocznej, dwunastej już edycji festiwalu. Miło nam poinformować, że na Fonomo wystąpią: koncertowi mistrzowie polirytmii Horse Lords (US), czarodzieje wyśnionego folku Širom (SI), wirtuoz elektronicznej dekonstrukcji Krzysztof Ostrowski (PL) oraz występujący ze spektakularnym w swojej skali audiowizualnym koncertem SCANAUDIENCE by Schnitt + Gianluca Sibaldi (IT/DE).

Więcej informacji na: www.fonomo.pl

2023-06-15

Link do filmu z rezydencji

Film, który zapowiadaliśmy, z rezydencji artystycznej, podczas której zespoł you.Guru pracował nad swoją najnowszą płytą możn odglądać TUTAJ

2022-12-14

Film z rezydencji artystycznej

W lipcu br. po raz drugi, zorganizowaliśmy rezydencję artystyczną, podczas której zespół you.Guru  nagrywał płytę, powstawały wizualizacje do koncertu, zdjęcia do okładki oraz film dokumentujący cał ten proces. Na premięre tego filmu zapraszamy 14.12.2022, o godz. 20.00,  na profil FB Fundacji lub zespołu you.Guru

Zobacz teaser TUTAJ

 

2022-12-12

Fotorelacja w rezydencji artystycznej

Zakończyła się rezydencja artystyczna organizowana przez naszą fundację, podczas której zespół you.Guru nagrywał materiał na nową płytę. W ramach tego kilkudniowego spotkania odbywały się sesje fotograficzne, powstawały zdjęcia do filmu dokumentalnego oraz wizualizacje. Całość zakończył koncert. 

Zdjęcia z tego spotkania do obejrzenia poiwyżej. 

- - - 

Projekt był realizowany dzięki finansowemu wspaciu Miasta Bydgoszcz oraz we wspołpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. 

 

 

2022-07-11

Fonomo po raz jedenasty, w październiku 2022

Mamy nadzieję, że dzielicie z nami przynajmniej jedno: nie potraficie sobie wyobrazić jesieni bez Fonomo Music & Film Festivalu. Wszystkie nasze propozycje filmowe i koncertowe zamknęliśmy tym razem w jednym festiwalowym tygodniu. Na jedenastą już edycję zapraszamy do Bydgoszczy między 13.10.2022 a 16.10.2022r

Więcej informacji na stronie: www.fonomo.pl

2022-06-25

you.Guru - studio session

Z przyjemnością zaprszamamy na specjalny i wyjątkowy koncert zespołu you.Guru, który będzie zakończeniem kilkudniowej sesji nagraniowej i rezydencji artystycznej. 

7 lipca 2022, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, godz. 20.00, wstęp wolny

Więcej informacji >>>

2022-06-22

Premiera filmu „Gramy dalej, słuchamy dalej - Fonomo 2020”

7 maja zapraszamy Państwa na premierę filmu, z bardzo szczególnej, dziewiątej edycji Fonomo Music & Film Festival, która odbyła się w roku 2020. 
Po filmie spotkanie z twórcami oraz zaproszonymi gośćmi. Swój udział w spotkaniu potwierdzili: reżyser Krzysztof Nowicki oraz Wojciech Jachna, Sławek Janicki, Łukasz Jędrzejczak, Artur Maćkowiak, Krzysztof Ostrowski, Kuba Ziołek. 
Po spotkaniu w Cafe Szpulka koncert z udziałem naszych gości.

2022-04-22

5G + Sukubizm - film

W ramach projektu realizowanego przez naszą fundację, zespół 5G oraz Sukubizm, podczas rezydencji artystycznej, stworzyli wyjątkowy projekt artystyczny. Powstał z tego trzy odcinkowy serial, na emisję którego zapraszamy w dniach 6, 8,13 grudnia, o godz. 20.00. Jest to film, który pokazuje najciekawsze momenty całego procesu twórczego. 

Link do emisji części 1 >>> 

Link do emisji częśći 2 >>>

Link do emisji częśći 3 >>>

Projekt powstał dzięki finansowemu wsparciu Miasta Bydgoszczy oraz współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

2021-12-05

Pełen program 10. Fonomo Music & Film Festival

Od kosmicznego Prologu w Lubostroniu po głośny finał w Mózgu – na stronie festiwalu oraz w wydarzeniu znajdziecie szczegółowy program 10. Fonomo Film & Music Festival. Już dziś możecie zaplanować sobie każdą atrakcję: seans filmowy, koncert, wystawę, dyskusję czy warsztat. 

Do sprzedaży trafiły bilety jednodniowe oraz karnet filmowy, ale niezmiennie najlepszą decyzją jest karnet na wszystko, bo wszystko tu jest warte waszej uwagi.

Link do PROGRAMU >>>

Link do BILETÓW >>>

2021-09-23

you.Guru - nowe video

Zaprasamy do ogładania nowego video, które przygotowaliśmy wraz z zespołem you.Guru. Emisja tego materioału nastąpi 12..09.2021. o godz. 20.30. 

Link do video >>>

2021-09-11

NIGHT obSSESION od you.Guru

Ni to koncert, ni to klip, gdzieś pomiędzy. Nocna obSESJA w wykonaniu you.Guru. Zapraszamy do ogłądania 12.09.2021, o godz. 20.30. Link do tego video podamy niebawem 

 

 

2021-09-03

WSPOMNIK - instalacja artystyczna

Wspomnik to instalacja audio-wizualna podczas której uczestnicy mogą wejść do głębi swojej pamięci. Wchodzimy przez korytarz prowadzący do dawnych kas biletowych kina, mijamy pokój złych wspomnień, docelowo przechodząc do ciemni pamięci różnorakich chwil, umiejscowionej na balkonie ponad stuletniego kina Pomorzanin.

2021-08-09

WSPOMNIK - zbiórka tkanin pełnych wspomnień

Chusteczka po dziadku, skrawek sukienki, w której czułaś, że podkreśla Twoje piękno, t-shirt, który zdobył z Tobą szczyty gór, gryzący, choć ciepły sweter z młodości, smycz ukochanego psa, najcieplejszy koc, pielucha dziecka, kawałek zasłony z mieszkania w którym czułaś_eś się szczęśliwy i bezpieczny...

2021-07-17

Ekowyprawka - kosmetyki i czystość bliskie naturze! - fotorelacja

Podczas warsztatów wykonaliśmy eko pastę do zębów, proszek do prania, peeling i płyn na komary. Zajęcia prowadziła Dorota Mrozowicz-Grodzka.

Zapraszamy do udziału w innych wydarzeniach w ramach projektu: TOO MUCH!

 

/fot. Agnieszka Ostaniewicz/

 

Wydarzenie finansowane ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.

2021-07-17

5G + Sukubizm - koncert spontaniczny

Mimo, że tego w ogóle nie było w planach, postanowiliśmy efekty naszej trzydniowej rezydencji artystycznej pokazać publiczności. Zatem zapraszamy Was jutro, czyli 15.07.2021, do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, na godz. 20.00, na spektakl multimedialny przygotowany przez zespół 5G oraz VJ-kę (Sukubizm). 

 

 

2021-07-14

Movie Your Guitar vol. 2.

Właściwie to już jakiś czas temu zaczęliśmy realizację projektu MOVIE YOUR GUITAR vol.2. Jest to projekt rezydencji artystycznej, podczas której zespół 5G oraz Sukubizm, w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy wspólnie pracują nad spektaklem audiowizualnym. Po okresie prac koncepcyjnych dzisiaj przeszliśmy do konkretnych działań. 

2021-07-13

_wet music presents: Morświn

Zespół Morświn zagra w ramach _wet music presents, 22.07.2021, w bydgoskim Mózgu. Będzie to pierwsza wizyta tego zespołu w Bydgoszczy.

2021-06-30

„RECYKLING ART” - wykład online

Odpad = obiekt uszkodzony, zniszczony lub uznany za zbyteczny.

Czy rozwój cywilizacji może być nieograniczony? Czy społeczeństwa powinny się hamować? Czy odpady są częścią sztuki?


2021-06-17

TOO MUCH - sztuka dla klimatu - NOWY PROJEKT!

Projekt stanie się próbą zwrócenia uwagi mieszkańców miasta na aktualną sytuację środowiska, ekosystemu, nadprodukcji dóbr, oraz ogólnej sytuacji świata w erze późnego konsumpcjonizmu.

2021-06-02

Warsztaty Pieśni Plemiennej w Bydgoszczy

Dla wszystkich tęskniących za głosowymi spotkaniami mamy propozycję nie do odrzucenia. Już 22 września spotykamy się na Warsztatach Pieśni Plemiennej w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy. 

2019-08-19

BYDGOSKA ORKIESTRA IMPROWIZOWANA - koncert

Bydgoska Orkiestra Improwizowana to nowy cykl wydarzeń dźwiękowych organizowanych przez nas w Bydgoszczy. Pierwsze z nich odbędzie się już 8 czerwca w bydgoskim Mck-u.

2019-05-20

FABUSFERA ● Jolanta Krukowska

Zapraszamy Państwa na ostatnie wydarzenie w ramach projektu FABUSFERA. Naszym gościem będzie Jolanta Krukowska, która podczas spotkania autorskiego wygłosi wykład pn.: „Świadomość ciała w kontekście praktyk teatralnych", a także zaprezentuje wybrane techniki gestu i narracji wizualnej. Wydarzenie odbędzie się w dniu 12 grudnia, o godz. 17.30, w Księgarnia Gratka, ul. Jezuicka 24, w Bydgoszczy. 

2018-12-10

PROJEKTOR GŁOSU - Michał Esz Szerląg

W dniach 16 - 17 listopada uczestnicy Projektora Głosu mieli okazję dotknąć różnych odmian śpiewu gardłowego i alikwotowego. W sobotę wieczorem szersze grono bydgoszczan przybyło na relaksacyjny koncert na strychu biblioteki. 

2018-12-10

FABUSFERA ● Grzegorz Pleszyński

Kolejną odsłoną projektu FABUSFERA będzie spotkanie z Grzegorzem Pleszyńskim. Wydarzenie odbędzie się w czwartek,  29 listopada, o godz. 17.30, w Księgarni Gratka, przy ul. Jezuickiej 24, w Bydgoszczy. Podczas spotkania artysta zaprezentuje m.in. multimedialny wykład ze sztuki czytania obrazów.

 

2018-11-26

FABUSFERA ● Zbigniew Mikołejko

W ramach projektu FABUSFERA zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie autorskie z profesorem Zbigniewem Mikołejko. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 14.00 w Księgarni Gratka przy ul. Jezuickiej 24 w Bydgoszczy. Podczas spotkania promowana będzie najnowsza książka autora - „Prowincje ciemności". Prowadzenie: Jarosław Jaworski.

2018-11-19

FABUSFERA ● Agnieszka Taborska

Zapraszamy Państwa serdecznie na kolejne spotkanie autorskie w ramach projektu FABUSFERA. Tym razem naszym gościem będzie Agnieszka Taborska. Wydarzenie odbędzie się we wtorek,  9 października o godz. 18.00 w Księgarni Gratka przy ul. Jezuickiej 24 w Bydgoszczy. Podczas spotkania promowana będzie najnowsza książka dla dzieci autorki   - "Włóczykij". Prowadzenie: Mona Grabarek.  

2018-10-04

FABUSFERA ● Spotkanie z książką

W ramach projektu FABUSFERA przygotowaliśmy cykliczne spotkania z książką. „Rady nie od parady” – tematem spotkań są poradniki z różnych dziedzin życia (zdrowie, diety, majsterkowanie, ogrodnictwo itp.)  prezentowane przez uczestników spotkania.

2018-09-18

FABUSFERA ● Zrób sobie komiks

Kolejną odsłoną projektu FABUSFERA będzie premiera książki „Zrób sobie komiks” Piotra Kasińskiego i Roberta Trojanowskiego, Wydawnictwo: Znak emotikon, 2018.

2018-09-17

Projektor głosu "Chór Nieśpiewający" - warsztaty i koncert

Projektor głosu jest połączeniem form. Pierwszą z nich jest poznanie odmiennych sposobów ekspresji wokalnej, które nie są promowane przez mass media. Część pierwsza – warsztatowa, ma pomóc uczestnikom w zaprojektowaniu swego głosu, poprzez zetknięcie z różnymi metodami jego wydobywania, kreowania, czerpiąc go za każdym razem z innej cząstki swego organizmu. Część druga - koncerty artystów (prowadzących) - ma służyć niczym projektor dla taśmy filmowej z awangardową zawartością.

2018-09-05

FABUSFERA ● Domek dla lalek

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym na ostatnie wakacyjne warsztaty plastyczne Domek dla lalek.

2018-08-27

Warsztaty z tworzenia bajki

Dzisiaj zakończyła się pierwsza część warsztatów dla dzieci, z tworzenia bajki animowanej, które odbywają się w ramach projektu Fabusfera. Bez wątpienia rosną nam nowi, świetni animatorzy ...

2018-07-26

Ritual Meeting - Akt II

Ritual Meeting to spotkania dotyczące dotyku konkretnych części nas, do których na co dzień nie dajemy sobie dostępu, bądź czasu na doznanie ich obecności, odbywające się w małej społeczności, przekraczając sferę tabu. 

2018-07-19

FABUSFERA ● Bajkotwór

W ramach projektu FABUSFERA zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na cykl warsztatów plastycznych: Tworzenie Bajki, Magiczna Latarnia, Ilustrowana książeczka. Warsztaty poprowadzą: Karolina Rosińska i Marcin Roszczyniała.

ankara butik dershane sanal ofis

2018-07-19

FABUSFERA ● Premiery książkowe

Kolejną odsłoną projektu FABUSFERA będzie premiera książki Michała Rusinka Kefir w Kairze. Rymowany przewodnik po miastach świata. Premiera połączona jest z warsztatami dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z tworzenia rymowanek.

2018-07-19

Spotkanie z KrystynąÂ Mzurówną

Wczoraj, w Księgarni Gratka, w ramach projektu Fabusfera, odbyło się spotkanie z Krystyną Mazurówną. Wyjątkowa osoba i wyjątkowe opowieści.
O kolejnych gościach, na spotkanie z którymi będziemy chcieli Państwa zaprosić, będziemy informowali niebawem.

2018-07-06

FABUSFERA ● Krystyna Mazurówna

FABUSFERA to cykl działań interdyscyplinarnych w autorskich księgarniach stacjonarnych w Bydgoszczy. Pierwszym zaproszonym gościem będzie Krystyna Mazurówna.

2018-06-26

P e r f o r m a n c e X

P e r f o r m a n c e X to cztery dni artystycznych eksperymentów dedykowanych Muzeum Fortepianów w Ostromecku.

2018-04-16

OdCienie głosu i pieśń wielogłosowa Gruzji

W ramach nowego projektu fundacji pod nazwą Projektor głosu, mamy okazję zaprosić Państwa na warsztaty artystyczno-głosowe oraz otwarty pokaz powarsztatowy prowadzone przez Olgę Lidię Kozłowską. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20 i 21 lipca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy.

2017-07-04

Sztuka obecności z Sylwią Hanff

Druga odsłona bydgoskiego projektu SZTUKI OBECNOŚCI to propozycja z udziałem pionierki i najbardziej rozpoznawalnej tancerki butoh w Polsce - Sylwii Hanff, która po raz pierwszy przyjedzie do Bydgoszczy.

2017-04-28

Sztuka Obecności

„Twój głos ma potężną moc harmonii, jest to najwspanialszy masaż dźwiękiem.”

2017-04-13

FONOMO 2016

Piąta edycja FONOMO Music & Film Festival odbędzię się w dniach 20 - 22.10.2016, oczywiście w Bydgoszczy. Polecamy i zapraszamy. 

Czytaj więcej >>>>

2016-09-27

FONOMO ON TOUR 2016

W tym roku, pierwszy raz w historii FONOMO, planujemy FONOMO ON TOUR. Czyli wybierzemy kilka pozycji programowych z ostatniej edycji festiwalu i przejedziemy się z nimi po Polsce. Pełna lista miast poniżej.

2016-03-01

wet music presents: Karpaty Magiczne

Zapraszamy na drugą odsłonę cyklu Wet Music Presents, w ramach którego zagrają Karpaty Magiczne. Koncert odbędzie się 28.11.2015 na Strychu Biblioteki Miejskiej. 

2015-11-25

Po koncercie w Synagodze

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się w niędzielę w Synagodze na koncercie Pawła Szamaburskiego oraz Jessiki Kenney i Eyvinda Kanga. Koncert wybitny. Przestrzeń synagogi - idealna. 
Poniżej zdjęcia Jakuba Szymczaka z tego wydarzenia. 

2015-08-25

Pieśń tętniąca oddechem - warsztaty

22 i 23 sierpnia zapraszamy na pierwsze warsztaty w ramach cyklu SKOMPONUJ SIEBIE - MISTRZOWSKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE, które poprowadzi amerykańska artystka Jessika Kenney.

2015-08-03

wet music presents w Synagodze

W ramach pierwszej odsłony Wet Music Presents zagrają Eyvind Kang, Jessica Kenney i Paweł Szamburski. Koncert odbędzie się 23.08.2015.

2015-08-02

Nowa płyta - Maćkowiak i Pleszynski

"A sound of the wooden fish" to nowa płyta Artura Maćkowiaka i Grzegorza Pleszynskiego z gościnnym udziałem Jerzego Mazzolla. 
Dzsiaj premiera. 

2014-10-21

Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku

Dzisiaj rusza pierwsza edycja festiwalu Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku. Bardzo ciekawe wydarzenie, któremu kibicujemy i szczerze polecamy.

2014-08-08

Zdjęcia i filmy z Duchamperii

Zdjęcia oraz dwa klipy z tegorocznych Duchamperii Experyment. Przypomnijmy, że w ramach cyklu zagrali: M.TAKARA, BAOBA STEREO CLUB oraz WILHELM BRAS.

2014-08-08

Nowy Kilof

Właśnie ukazał się najnowszy, już XIII, numer KILOFA. W nim dużo dobrych tekstów i recenzji. Między innymi recenzja najnowszej płyty Grzegorza Pleszyńskiego "Rock & Roll History of Art".

2014-07-31

Plakatna Duchamperie 2014

Plakat na tegoroczne Duchamperie, które odbędą się 1 sierpnia, na Dziedzińcu Biblioteki W Bydgoszczy. 

2014-07-08

Duchamperie Experyment

Tegoroczna odsłona Duchamperi odbędzie się 01.08.2014. Na Dziedzińcu Biblioteki zagrają: BAOBA STEREO CLUB, M.TAKARA, WILHELM BRAS. 

2014-06-24

Mazzoł Jebuk na kasecie

W listopadzie 2013, w ramach projektu Relokacje, na strychu Naszej Ulubionej Biblioteki, odbył się koncert. Efekt tego spotkania okazał się na tyle ciekawy, że duża część muzyki z tego koncertu zastała wydana na kasecie, przez całkiem zacne wydawnictwo Wounded Knife. 


2014-06-09

Relokacje: Sytuacja w krajobrazie

Bezpośredni kontakt z krajobrazem wymaga pewnego wysiłku. Krajobraz dotyczy relacji i bez nas go nie ma. Aby opowiedzieć o różnych sytuacjach zachodzących w naszym krajobrazie, także o potrzebie dezorientacji w przestrzeni, spotkamy się pod samym dachem - na strychu Biblioteki Głównej w Bydgoszczy, w czwartek 14 listopada br.

2013-11-10

W pół drogi

Bydgoszcz i Toruń, dwa sąsiadujące ze sobą miasta, z ogromnym potencjałem, bez chęci współpracy. Tak blisko, a dla niektórych tak daleko. Odległość fizyczna powiększa się zwłaszcza w sferze psychicznej, to uboczny efekt przywiązania do miejsca, lęku przed zmianą, przed otwarciem na innego.

2013-11-04

Paczka z herstoriami

Długo czekaliśmy na kolekcjonerską serię pocztówek inspirowanych miastem i jego historią, czy też raczej jej historią, bo Bydgoszcz jest rodzaju żeńskiego. Herstorie jako kolekcja pięciuset pocztówek zrodziły się podczas spotkań i splotów w Bydgoszczy z twórcami pochodzącymi stąd, jak i ze Śląska, a nawet z gór. Dziś - 25 października 2013 - mają swoją prapremierę.

2013-10-25

Koncert W PÓŁ DROGI

Stanisław Moniuszko, Aleksander Tansman oraz Michael Nyman - utwory tych kompozytorów usłyszymy 3 listopada 2013 na koncercie 'W pół drogi' - między Bydgoszczą i Toruniem, czyli w Złejwsi Wielkiej.

2013-10-24

W pół drogi jest Zławieś Wielka

Szukając możliwości rozwoju wzajemnych relacji dwóch sąsiadujących ze sobą miast - Bydgoszczy i Torunia - proponujemy spotkanie "W pół drogi" w Złejwsi Wielkiej, ulokowanej 25 km od Bydgoszczy w kierunku Torunia lub 21 km od Torunia w kierunku Bydgoszczy.

2013-10-23

Artur Maćkowiak - nowa płyta

21.10.2013 premierę będzie miała nowa płyta Artura Maćkowiaka "Before the angels play their trumpets". Oczywiście wydana przez Wet Music Records.

2013-10-18

"Legenda Kaspara Hausera" - wywiad z reżyserem

W linku poniżej prezentujemy wywiad z Davidem Manulim, reżyserem filmu "Legenda Kaspara Hausera", który pokażemy podczas Fonomo, 12.10., o godz. 18:00. Wywiad i film bardzo polecamy.


2013-10-07

Relokacje: Ruchoma Kolekcja Sztuki

Autobox to system komunikacji wizualnej w autobusach i tramwajach. Wybraliśmy dwustronne gabloty montowane na szybach pojazdów komunikacji miejskiej na terenie naszego kraju, dzięki czemu kolekcje prezentowane są pasażerom wewnątrz autobusów, jak i na przystankach i w całym mieście w trakcie kursowania. Wstęp do naszej mobilnej galerii jest wolny...

2013-10-07

Fonomo Orkiestra - warsztaty

W tym roku - przy okazji drugiej edycji FONOMO Music & Film Festival powołujemy do życia wyjątkową orkiestrę, a Ty możesz ją współtworzyć.

2013-09-24

Fonomo: "Miłość", reż. Filip Dzierżawski

Jednym z filmów, który pokażemy podczas Fonomo będzie film "Miłość" w reż. Filipa Dzierżawskiego o legendarnym już zespole Miłość. Film opowiada historię tej wyjątkowej grupu w kontekście ich reaktywacji, na zaproszenie OFF Festivalu w 2009r. 
Po filmie spotkanie z Tymonem Tymańskim oraz reżyserem filmu. 

2013-09-18

2. Fonomo Music & Film Festival

Miło nam poinformować, że 2. Fonomo Music & Film Festival odbędzie się w dniach 9 - 12.10.2013 w Bydgoszczy. Pełen program poniżej.

2013-09-17

Fonomo: Jazz Out

Jazz Out – formacja muzyczna założona przez muzyków związanych z szeroko rozumianą muzyką improwizowaną. Muzyka grupy miała być wypadkową doświadczenia muzyków: kontynuacją stylistyk grup Miłość, Pink Freud, czy Polish Brass Ensemble. Pomimo przemożnej pokusy nagrania debiutanckiego albumu z autorskim materiałem, muzycy postanowili zacząć od zmierzenia się z idiosynkratycznym repertuarem Theloniousa Monka.

2013-09-17

Relokacje: Spotkanie z Jadwigą Sawicką

"STOP niedoli STOP niewoli - to źle zapamiętany cytat z „Balu w operze”, Juliana Tuwima. (Ma być: "Precz z niedolą! Precz z niewolą!”). Przypadkiem wysłuchałam radiowej interpretacji "Balu..." i uderzyła mnie energia wynikająca z gniewu na niesprawiedliwość społeczną; ten gniew jest dziwnie aktualny w porównaniu z innymi, historycznymi już detalami. Poza tym, zmieniając perspektywę ze społecznej na bardziej osobistą: rzeczywiście, szczęście daje wolność.
A więc: precz z niedolą!"
Jadwiga Sawicka

2013-09-02

Dancing Międzypokoleniowy - relacje

Tegoroczną edycję projektu RELOKACJE rozpoczęliśmy na Placu Kościuszki w Bydgoszczy, organizując Dancing Międzypokoleniowy. W sobotę 3 sierpnia 2013 gościła u nas i zagrała DJ Wika oraz Grzana wraz z DJ Drapskim. Oto krótka relacja z wydarzenia, poniżej zaś nasza fotorelacja.  

2013-08-12

GORZYCKI/PATER oraz JACHNA/BUHL - fotorelacja

Nadrabiamy zaległości i prezentujemy kilka zdjęć z koncertów GORZYCKI/ PATER oraz JACHNA/BUHL. Koncerty te odbyły się oczywiście w ramach Duchamperii 2013, w 12-stej Kamienicy w Bydgoszczy. 


2013-08-05

Dwa dni z animacją

Deszcz uniemożliwił nam dokończenie pokazu "Animacje z konkursu o nagrodę Czarnego Konia Animacji", dlatego te filmy pokażemy raz jeszcze w najbliższą środę czyli 24 lipca, w 12-stej Kamienicy, ul. Poznańska 12, Bydgoszcz. Pokaz oczywiście w ramach Duchamperii.

2013-07-22

Warsztaty śpiewu białego - zmiana daty

Uwaga ZMIANA - trzydniowe warsztaty emisji głosu i śpiewu białego odbędą się w nowym terminie: 30, 31 sierpnia i 1 września, każdego dnia od godz. 17 do 20. Serdecznie zapraszamy.
Pełen program Duchamperii TUTAJ

2013-07-17

Relokacje: Dancing międzypokoleniowy

W bramach Relokacji do Bydgoszczy po raz pierwszy zawita Dancing Międzypokoleniowy. Już 3 sierpnia w sobotę bawimy się przy Placu Kościuszki. Tym razem do 74-letniej DJ-ki Wiki dołączy raper i DJ - Grzana. To impreza, na którą wypada przyjść ludziom w każdym wieku!
Wstęp wolny. 

Pełna informacja o wydarzeniu TUTAJ

2013-07-15

Seans w innym miejscu

Ze względu na warunki pogodowe dzisiejszy pokaz filmowy "Izraelskie Kino Kobiet" odbędzie się w namiocie na River Side Bar. Startujemy o 21:15. Zapraszamy.

2013-07-11

Koncert UL/KR w Bydgoszczy

Poniżej kika zdjęć z koncertu UL/KR, który był pierwszym wydarzeniem w ramach Duchamperii 2013.

2013-07-02

Kino letnie Duchamperii

Za tydzień zaczynamy cykl seansów filmowych w ramach Duchamperii.
Poniżej krótko o tym, co będzie się działo:


2013-06-27

Program Duchamperii na PopUpMusic.pl

PopUpMusic.pl na swojej stronie zamieścił pełen program tegorocznych Duchamperii wraz z całą serią linków do wywiadów i recenzji płyt wykonawców, którzy zagrają na tegorocznej edycji. 

2013-06-19

Duchamperie 2013

Ujawniamy plakat, a zarazam program tegorocznych DUCHAMPERII. Jest nowa, atrakcyjna lokalizacja, ale idea podobna do tej z Muszli Koncertowej - ciekawe propozycje kulturalne na wakacje w mieście.
Już dziś zapraszamy do udziału.

2013-06-13

Artur Maćkowiak na trasie w Irlandii

Solowa trasa koncertowa Artura Maćkowiaka w Irlandii promójąca jego ostatnią płytę "Take away":

22.05 Dublin - Centre for Creative Practices
23.05 Sligo - Rafferty's Bar
24.05 Dublin - Sweeneys
25.05 Gorey - Katie Daly's Restaurant
26.05 tba

www.facebook.com/wetmusicrecords
www.soundcloud.com/wetmusic

Koncerty odbywają się przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. 


2013-05-08

BAABA na IF YOU SAY SO FESTIVAL

Czas na niespodzianki. Drugiego dnia IF YOU SAY SO FESTIVAL, czyli w piątek - wystąpi zespół BAABA oraz M.Bunio.S i Gabriela Kulka.

2013-04-10

IF YOU SAY SO ... FESTIVAL - WARM UP DAY

Podczas pierwszego dnia IF YOU SAY...SO FESTIVAL usłyszymy STARĄ RZEKĘ - solowy projekt Kuby Ziołka oraz tajemniczy zespół z Poznania SELECTED WORKS. 
Wstęp na koncerty tego dnia jest bezpłatny.

Pełen program TUTAJ


2013-03-19

Druga edycja IF YOU SAY SO ... FESTIVAL

Druga edycja IF YOU SAY SO ... FESTIVAL odbędzie się w dniach 11 - 13.04.2013. 
Wszystkie koncerty odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. 
O szczegółach programu będziemy informowali sukcesywnie. 


2013-03-04

Nasi na Jazz Jantar w Gdańsku

Miło nam poinformować, że w ramach tegorocznego Festiwalu Jazz Jantar, który odbędzie się w Gdańsku, 16.03.2013 wystąpią INNERCITY ENSEMBLE, STARA RZEKA - solowy projekt Kuby Ziołka oraz ARTUR MAĆKOWIAK SOLO. 
Pełen program Festiwalu na stronie: www.klubzak.com.pl

2013-02-18

Maćkowiak - płyta + koncerty

Do sprzedaży trafiła już najnowasza płyta Artura Maćkowiaka "Take eway". 
Materiał z tej płyty w najbliższym czasie będzie można usłyszeć na żywo w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Bydgoszczy i Warszawie. 


2012-11-19

INNERCITY ENSEMBLE koncertuje

Już niebawem INNERCITY ENSEMBLE będzie można zobaczyć na żywo:
13.10 Bydgoszcz - MCK
14.10 Warszawa - Powiększenie
16.10 Kraków - Unsound Festival, Akademia Muzyczna

2012-10-05

Innercity Ensemble - Wet Music Rec.

Miło nam poinformować, że debiutancka płyta INNERCITY ENSEMBLE "KATAHDIN" ukaże się nakładem Wet Music Records. 
Premiera w październiku br. 

2012-10-01

Nowy festiwal

Z przyjemnością informujemy o nowym festiwalu organizowanym przez naszą Fundację. 
FONOMO Music & Film Festival odbędzie się w Bydgoszczy, w dniach 19-20 października, w Miejskim Centrum Kultury. 

Na stronie www.wetmusic.pl/fonomo pełen program festiwalu oraz przydatne informacje. 


2012-09-27

Po Duchamperiach

Skończyły się Duchamperie. 
Dziękujemy Miastu Bydgoszcz za wsparcie finansowe tego projektu oraz Miejskiemu Centrum Kultury w Bydgoszczy za współorganizację. 

2012-09-11

Plakat kolekcjonerski

Z okazji kolejnej wizyty NOMEANSO w Polsce Dawid Ryski przygotował plakat kolekcjonerski. 

2012-09-11

Nowy projekt - Relokacje Bydgoszcz

Relokacje Bydgoszcz to inicjatywa artystyczno-społeczna realizowana w wybranych punktach zachodniej części Śródmieścia Bydgoszczy, określanej przez mieszkańców "dzielnicą cudów".

2012-09-03

"Hugo i jego wynalazek" w Muszli Koncertowej

W najbliższy czwartek, czyli 16.08.2012, Fundacja Nowa Sztuka Wet Music oraz Miejskie Centrum Kultury i Kino Orzeł zapraszają na film: 
"Hugo i jego wynalazek" reż. Martin Scorsese. Projekcja w Muszli Koncertowej, godz. 21:30. 

2012-08-13

Nomeansno - zmiana miejsca w Katowicach

Zmieniła się lokalizacja koncertu Nomeansno w Katowicach. Koncert odbędzie się w Kinoteatrze Rialto. 
Data, czyli 22.09, oraz ceny biletów bez zmian. 

Pełna rozpiska trasy TUTAJ

2012-08-09

NoMeansNo - dodatkowy koncert

Na trasie zespołu Nomeansno w Polsce doszedł jeszcze jeden koncert, który odbędzie się w Zgorzelcu 17.09.2012 w Miejskim Domu Kultury.
Plan całej trasy TUTAJ

2012-07-25

Kev Fox w Muszli Koncertowej

Do programu Duchamperii dołączamy koncert KEV'A FOX'A, który odbędzie się 27.07.2012 w Muszli Koncertowej w Bydgoszczy.

2012-07-16

NoMeansNo - On Tour 2012

NoMeansNo - legendarne trio z Kanady cieszące się wielkim uznaniem wśród miłośników muzyki alternatywnej od niepamiętnych czasów, ponownie zawita do Polski w ramach ich europejskiej trasy koncertowej.

Pełne info o trasie TUTAJ

2012-07-16

Artykuł w Gazecie Wyborczej


Gazeta Wyborcza opublikowła dziś naszą odpowiedź na artykuł Pani Joanny Lach "Ciche i skromne wakacje", który ukazał się w bydgoskim dodatku Gazety Wyborczej 29.06.2012. Daje on nie do końca prawdziwy obraz wydarzeń kulturalnych zaplanowanych na lato w Bydgoszczy, dlatego postanowiliśmy się do niego ustosunkować. 
Cały artykuł można też przeczytać TUTAJ

2012-07-09

Duchamperie

Przez wakacje - od połowy czerwca do końca sierpnia - zapraszamy do Muszli Koncertowej w Parku im. W. Witosa w Bydgoszczy na cykl koncertów, filmów, warsztatów, spotkań. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyć będzie działalność letniego ogródka.
Pełen program TUTAJ

2012-06-10

Polska Wina

Winosfera i Fundacja Nowa Sztuka Wet Music zapraszają na wystawę: ZbyZiel, "POLSKA WINA",
wernisaż 20 kwietnia 2012, godz. 20:00, Winosfera, Gdańska 78
Wystawa czynna do 19 maja

2012-05-10

The Reach of Resonance

Zanim spotkamy się z muzyką na IF YOU SAY SO... FESTIVAL, zapraszamy na wyjątkowy film: The Reach of Resonance - to opowieść o czterech muzykach z różnych części świata: Miya Masaoka poprzez muzykę wchodzi w interakcję z owadami i roślinami; Jon Rose za pomocą smyczka do skrzypiec przekształca ogrodzenia w instrumenty muzyczne w strefach konfliktu pomiędzy australijskim buszem a Palestyną...

2012-03-21

wernisaż fotografii cyfrowej przy Pomorskiej 11

Uważam, że przypadek to wielka część procesu twórczego. Człowiek obserwuje świat na chybił trafił i wybiera z niego elementy, które postrzega jako wartość estetyczną. Sztuka to raczej wybór końcowego efektu niż całkowita kontrola nad tym procesem. Artysta tworzy strategie, by pobudzić przypadek i w ten sposób uwydatnić przypadkowe elementy procesu twórczego, po których następuje ostatecznie wybór.

2011-09-29